poniedziałek, 10 lutego 2014

Airbnb: Co to jest i dlaczego warto z tego korzystać

Airbnb to serwis pozwalający wynajmować mieszkania od prywatnych ludzi. Przydatne zwłaszcza za granicą gdzie ceny mieszkań kilkupokojowych w centrum oferowane przez airbnb są tańsze niż hotele znajdujące się na uboczach miast.

Pokaże jak krok po kroku jak dokonać rejestracji w airbnb.pl, jak wybrać ciekawe miejsce na nocleg oraz czym się głównie sugerować przy wyborze mieszkania bądź domu a przy tym uzyskać bonus w wysokości 20 € :-)

Należy pamiętać jeszcze przed rejestracją że warto zarejestrować się z linku polecającego gdyż wtedy zyskujemy 20 € na wybrany nocleg, to sporo zważywszy na fakt że ceną minimalną przy rezerwacji jest tylko 50 € :-)

Tu link referencyjny >>>>airbnb.pl<<<< 

Są dwa sposoby na rejestracje na airbnb, pierwszą jest powiązanie konta z facebook a drugą rejestracja tradycyjną drogą emailową. Rejestracja zajmuje jakieś 30 sekund i jest oczywiście darmowa. Po dokonaniu rezerwacji warto uzupełnić również swój profil :-)

Pozostało nam zatem pierwszy raz dokonać rezerwacji w serwisie. Miejsc do których możemy się wybrać jest bez liku, praktycznie łatwiej byłoby znaleźć miejsca gdzie airbnb nie działa niż działa :-)

Załóżmy więc że chcemy się wybrać do Paryża, gdzie bardzo łatwo dostać się tanimi liniami lotniczymi a ceny noclegów potrafią przerażać.Chcemy więc znaleźć nocleg dla pary, na 3 noce w miarę blisko centrum.
I oczywiście nie chcemy przepłacić :-)
Wybieramy zatem prywatny pokój i klikamy szukaj. Pojawia się 166 ofert w cenie do 200 zł za noc. To sporo więc staramy się zawęzić kryteria wyszukiwania.
Rozwijając zatem zakładkę "więcej filtrów" dodajemy dostęp do kuchni i wi-fi.W związku z tym że ofert jest nadal sporo pomniejszamy jeszcze kwotę do 150 zł za noc. Zostaje już 20 ofert. Po tak sporej selekcji warto wybierać hostów u których ktoś już spał i był z noclegu zadowolony.
Każdy gospodarz zawsze po pobycie dostaję pod swoim profilem opinie o noclegu :-)
Wybieramy ofertę gospodarza o imieniu Thibund oferującego przytulny pokój z balkonem, ze stałym dostępem do łazienki i kuchni oraz wi-fi:Mieszkanie jest trochę oddalone od centrum Paryża (7 km) ale należy pamiętać że Paryż posiada świetnie rozwiniętą linę metra :-)
Podsumujmy koszty:
Cena za nocleg to 117 zł a opłata serwisowa wynosi 54 zł. Doliczając do tego kupon na kwotę 79 zł zyskujemy nocleg w Paryżu za 323 zł. Cena jest oczywiście za dwie osoby !Wychodzi zatem 108 zł za noc dla dwóch osób bije zatem ceny hoteli i hosteli na głowę. Pozostaje więc tylko kliknąć "rezerwuj". Wtedy to wysyłane jest zapytanie o gospodarza, jeżeli tylko zgodzi się na nasz przyjazd to po paru godzinach jesteśmy powiadomieni że rezerwacja została przyjęta :-)
Mam nadzieje że udało mi się was przekonać do takiego sposobu szukania miejsc do spania jakim jest serwis airbnb.pl 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz